Kompleksowa ochrona dla komputerów z systemem macOS

ESET Endpoint Antivirus dla Mac

Pełna ochrona przy niskim zużyciu systemu. ESET Endpoint Antivirus dla Mac zapewnia:

Zintegrowane zarządzanie z poziomu jednej konsoli

ESET Security Management Center umożliwia sprawowanie kontroli nad wszystkimi warstwami ochrony oferowanymi przez rozwiązania ESET, tj. zapobiegania, wykrywania i reagowania na incydenty wykryte na stacjach roboczych, serwerach, maszynach wirtualnych (bezagentowo) oraz na urządzeniach mobilnych.

Wsparcie dla różnych

Produkty ESET chroniące stacje robocze obsługują wszystkie systemy operacyjne, w tym: Windows, macOS, Linux i Android. Wszystkie produkty EEP mogą być w pełni zarządzane za pomocą konsoli centralnej administracji.

Wielowarstwowa ochrona

ESET zapewnia wielowarstwową ochronę, łącząc w sobie wiele technologii, w tym m.in. uczenie maszynowe, rozbudowując je o wiedzę i doświadczenie światowej klasy ekspertów z branży bezpieczeństwa IT. W ten sposób zapewnia swoim klientom najwyższy poziom ochrony. Nasze technologie nieustannie się zmieniają, dostosowując się do wymagań rynku, zapewniając przy tym skuteczność ochrony, przy niemal niezmienionej wydajności chronionego urządzenia i prawidłowym odróżnianiu bezpiecznych plików od zagrożeń.

Przykładowe zastosowanie

Problem

Zagrożenia zero-day są szczególnie niebezpieczne dla firm, ponieważ nie są one przygotowane na walkę z nimi.

Rozwiązanie

  • Produkty biznesowe ESET wykorzystują heurystykę i uczenie maszynowe jako część wielowarstwowej ochrony. Dzięki temu zapobiegają i chronią przed nieznanymi zagrożeniami.
  • 13 globalnych laboratoriów badawczo-rozwojowych, w tym jedno w Krakowie, pomaga szybko reagować na zagrożenia występujące w dowolnym miejscu na Ziemi.
  • Chmurowy systemu wczesnego ostrzegania przed złośliwym oprogramowaniem – ESET LiveGrid® automatycznie chroni przed nowymi wirusami bez konieczności oczekiwania na kolejną aktualizację.

ESET robi różnicę

Uczenie maszynowe

ESET wykorzystuje efekt synergii jaki wynika z połączenia możliwości zaawansowanych sieci neuronowych i starannie dobranych algorytmów sztucznej inteligencji do prawidłowego identyfikowania i oznaczania otrzymywanych plików jako bezpieczne, potencjalnie niechciane lub złośliwe.

Obsługa serwera macOS

Dzięki niej rozwiązanie ESET nie koliduje z systemem serwera macOS i z najczęściej używanymi aplikacjami. Wsparcie techniczne dla serwera macOS dla Mac 10.9 i wyższych wersji.

ESET Livegrid®

Za każdym razem, gdy zagrożenie typu zero-day, takie jak ransomware, zostanie wykryte przez nasze rozwiązanie gdzieś na świecie, jest ono przesyłane do naszego chmurowego systemu wczesnego ostrzegania przed złośliwym oprogramowaniem – ESET LiveGrid®. Wewnątrz niego następuje symulacja działania zagrożenia i sprawdzenie w jaki sposób zachowuje się podejrzany plik po jego uruchomieniu. Wyniki takiej analizy są dostarczane do komputerów chronionych rozwiązaniami ESET na całym świecie, bez konieczności dodatkowej aktualizacji silnika detekcji.

Analiza sygnatur DNA

Poszczególne etapy wykrywania wykorzystują mechanizmy począwszy od porównywania hashy zagrożeń, aż po kod DNA zagrożenia. Dzięki nim możemy poznać szkodliwe działanie oraz charakterystykę złośliwego oprogramowania. Kiedy cyberprzestępca modyfikuje lub zaciemnia zagrożenie i nie może zostać szybko zablokowane przez program antywirusowy, ESET DNA Detection wykorzystuje jego charakterystykę do jego zniwelowania.

Sandboxing

Dzisiejsze zagrożenia często kamuflują swoje działania, starając się w ten sposób uniknąć wykrycia. Aby sprawdzić ich rzeczywiste zachowanie, rozwiązania ESET wykorzystują tzw. sandboxing, który symuluje jego działanie w wirtualnym, izolowanym od systemu operacyjnego środowisku.

Reputacja i pamięć podręczna

Nasze produkty, przed rozpoczęciem skanowania, sprawdzają pliki i adresy URL w pamięci podręcznej pod kątem ich obecności na liście zagrożeń. Takie działanie zapewnia zwiększoną skuteczność skanowania.

Numer jeden w teście wydajności AV Comparatives w maju 2019

Najwyższy wynik w teście SE Labs, zrealizowanym w pierwszym kwartale 2019

ESET Endpoint Security nazwany najlepszym rozwiązaniem antywirusowym dla MacOS

ESET uzyskał najlepszy wynik w teście VBSpam w czerwcu 2019