Skuteczna ochrona serwera plików Linux

ESET File Security for Linux

Sprawdzony system ochrony łączący szybkość, skuteczność i minimalne obciążenie systemu.

Antymalware i antyspam

Eliminuje wszystkie typy zagrożeń, w tym: wirusy, rootkity, robaki i spyware. Umożliwia skanowanie danych na serwerze w czasie rzeczywistym. Zaawansowana technologia ESET LiveGrid® zapewnia szybkość, skuteczność wykrywania zagrożeń przy minimalnym obciążeniu pamięci systemu. Potrafi zaoszczędzić zasoby systemowe dla kluczowych zadań serwera.

Zintegrowane zarządzanie z poziomu jednej konsoli

Rozwiązanie ESET File Security for Linux jest kompatybilne z ESET Security Management Center i konsolą webową. Umożliwia planowanie skanowania na żądanie oraz podejmowanie innych akcji oraz zadań dotyczących bezpieczeństwa serwera. Pozwala na modyfikację raportów oraz powiadomień w celu monitorowania zgodności ze standardami bezpieczeństwa organizacji.

Niezależne rozwiązanie

ESET dostarcza instalatory dla najpopularniejszych dystrybucji systemów unixowych, wliczając w to „gotowe” wersje RedHat i SuSE, które spełniają standard File-System-Hierarchy. Poza LIBC nie są wymagane żadne zewnętrzne biblioteki.

ESET robi różnicę

Niezrównana wydajność

Rozwiązania ESET od lat zwyciężają w testach wydajnościowych, realizowanych przez niezależne organizacje badawcze – ich działanie jest niemal niezauważalne dla wydajności chronionego systemu. ESET File Security zbudowano w oparciu o architekturę 64-bitową, włączając w to najnowszy 64-bitowy silnik skanujący. Dzięki temu udało się uzyskać nie tylko lepszą wydajność, ale też skuteczniejszą ochronę firmowych danych.

Skanowanie na żądanie

ESET File Security umożliwia uruchomienie wielu skanowań jednocześnie bez szkody dla wydajności, wykorzystując przy tym wsparcie dla procesorów wielordzeniowych. W wypadku, gdy skanowanie dotyczy różnych ścieżek (folderów), może być uruchamiane zarówno przez administratora, jak i zaplanowane w harmonogramie. Sam harmonogram pozwala zaplanować nie tylko czas skanowania, ale również aktualizacje silnika detekcji, czy optymalizację plików dziennika.

System reputacyjny LiveGrid®

Najnowsza wersja technologii LiveGrid znacząco podnosi poziom ochrony zapewnianej przez rozwiązania ESET. Dzięki wykorzystaniu systemu reputacji, bazując na tzw. białych listach bezpiecznych plików, skanowanie trwa znacząco krócej.

Skanowanie zasobów sieciowych

ESET File Security pozwala na ochronę plików w czasie rzeczywistym, z możliwością skanowania wszystkich napędów sieciowych. Rozwiązanie potrafi wykorzystać protokół ICAP do skanowania systemów NAS, takich jak Dell EMC Isilon, jak również innych systemów i urządzeń zgodnych z ICAP.